Правильно заморожуємо сир і сирники

Сир — швидко псується продукт, його можна зберігати назапас тільки шляхом заморозки. Але заморожувати можна не тільки сир, але й вироби з нього, наприклад сирні млинці або сирники. Але зберігання цього кисломолочного продукту, його заморожування має свої правила й особливості.

Напівфабрикат

Зміст

Зберігання сиру в холодильнику

Якщо сир домашній, він може зберігається в холодильнику два-три дні, максимум чотири дні, якщо він стоїть в більш холодній частині холодильника, наприклад біля морозилки або верхній полиці, якщо морозилка знизу. Магазинний сир у тих же умовах зберігається довше, близько тижня, оскільки він з консервантами, які не дають розвинутися бактеріям. Найкраще зберігати в емальованій каструлі із кришкою, але також підходить посуд зі скла й кераміки. Зберігати в поліетиленовому пакеті можна, але так сир втрачає фізичні властивості й смакові якості.

Сніданок

Якщо немає холодильника, сир можна зберігати близько доби при температурі 15 градусів тепла, загорнувши в тканину, змочену в крижаній воді. Напевно, це правило стосується більше зимового часу, тому що влітку без холодильника крижаної води не знайти.

Зберігання сиру в морозильнику

Заморожувати сир потрібно згідно із правилами:

  1. Заморозка повинна бути глибокої, тобто різкою, не допускається поступового зниження температури.
  2. Краще зберігається сир із зернистою, а не пастоподібною консистенцією.
  3. Заморожується або свіжий сир, або продукт, який з нього приготовлений і не лежав у теплому місці, такий продукт можна не піддавати тепловій обробки після розморожування (його не потрібно жарити, якщо він вже пожарений, достатньо просто розігріти).
  4. Температура в морозильній камері повинна бути від 20 до 30 градусів морозу. В основному це дві або три поділки на температурній шкалі.

З вершками

Правила розморожування:

  • якщо морозильник звичайний, у сирі утворюються кристалики льоду, і потрібно після виймання з холодильника сир поставити розморожуватися при кімнатній температурі на три години й потім злити воду, яка утворилася;
  • якщо із сиру не потрібно готувати, а він вживається свіжим, потрібно розморожувати повільно — просто ставимо на 10 годин у холодильник, де температура звичайно +10 градусів, також потрібно злити воду, що утворилася;
  • якщо заморожувати у морозильнику сухої заморозки, зазвичай не потрібно зливати воду, оскільки рідини після розморожування утворюється дуже мало;
  • можна розморозити в мікрохвильовці у відповідному режимі, цей режим має на мінімальну потужність.

Розморожений сир потрібно негайно з’їсти, якщо ж він простоїть деякий час, наприклад добу, його потрібно готувати з термічною обробкою. Адже відталий сир розшаровується, наповнюється рідиною від кристаликів льоду і може забродити.

У замороженому виді сир при температурі мінус 18 градусів може зберігатися до півроку, але краще не зберігати такий строк, а використовувати заморозку для зберігання у декілька тижнів, до місяця, і потім сир з’їсти або використовувати для приготування страви.

Напівфабрикати

Заморозка

Сир — інгредієнт для начинки млинців, вареників, це основний продукт при виробництві сирників. Сирники можна купити в як напівфабрикат у замороженому виді. Які особливості зберігання цих продуктів у домашньому морозильнику?

Заморозити можна, наготувавши назапас, якщо на даний момент багато сиру, а можна просто зберігати продукт, який ви приготували у занадто великих кількостях. Морозити краще в спеціальних пластикових контейнерах, так сирники краще будуть зберігати свою форму.

З родзинками

Якість заморозки у звичайному морозильнику й морозильнику сухої заморозок різна, адже якщо заморозка суха, вода в продукті не кристалізується великими шматками, а розподіляється рівномірно.

Тільки що зроблений продукт потрібно швидко заморозити, а вжити краще до місяця після заморозки, інакше смакові якості змінюються навіть при зберіганні при температурі, значно нижче нуля.

Розморожування

Розморозку краще робити не в мікрохвильовці, а залишити танути від двох до чотирьох годин, потім вони швидко готуються — потрібно жарити стільки часу, скільки й свіжий продукт, біля п’яти хвилин. Якщо хочете зранку швидко приготувати — можна сирники поставити танути ввечері, і не обов’язково розморожувати при кімнатній температурі. У холодильнику температура близько десяти градусів вище нуля, там вони за ніч цілком вдало позбудуться від льоду.Після танення сирники можна готувати, але подбайте про те, щоб сироватка й вода стекла, інакше олія буде сильно бризкати (розігрітий жир бризкає, якщо в нього потрапляє вода), а сирники можуть мати несвіжий смак.

У сковорідці

Іноді сирники розморожують на повільному вогні на сковорідці, накривши кришкою. Цей спосіб більш природній, ніж розморозка у мікрохвильовці, тим більше, що мікрохвильовки у квартирі може й не бути. Потім можна приготувати в цій же сковорідці, зливши воду й наливши олію масло.

Морожені сирники гарні тим, що їх можна заморожувати взапас, а потім готувати в кількості, яку потрібно. Але все-таки сирники більш смачні свіжими, як би ми не намагалися правильно їх не заморозити.

Ссылка на основную публикацию