Робимо сирники із сиру, який трохи прострочений

Сир — продукт, який швидко псується, термін зберігання домашнього свіжого продукту у холодильнику всього лишень два дні. Заводський (не домашній) білий сир зберігається трохи довше, але при його приготування дотримуються спеціальних теплових технологій, а також добавляють усілякі консерванти. Прострочений — не означає зіпсований. Бо сир вважається свіжим, якщо його можна споживати без теплової обробки. А якщо після закінчення терміну придатності пройшло два — три дні, то цілком можна їсти, але тільки у вигляді різних страв, наприклад сирного пляцка, який спечений у духовці чи простих сирників, які піджарені на сковорідці.

З малиною

Зміст

Як дізнатися, що продукт не зіпсований

Прострочений сир завжди повинен мати той самий смак, що і свіжий, з тією різницею, що він може трохи прокиснути. Щоб заводський сир не був зіпсований, потрібно дивитися, щоб від терміну придатності пройшло не більш, як декілька днів, також важлива цілісність упаковки і умови його зберігання. Будьте обережні з датою виготовлення — дивіться, щоб вона у супермаркеті не була переклеєна.

Відносно сиру з базару — все набагато складніше, оскільки його могли брати брудними руками, на яких можуть бути глисти чи вірус гепатиту А. Якщо сир прострочений на декілька тижнів, він може бути смертельно небезпечний. Тому якщо ви не впевнені у продавці, постачальникові, їх порядності, на базарі сир краще не брати. Крім того, базарний сир досить жирний, а при жирності понад 9 % псуються жири, які в зіпсованому вигляді дуже шкідливі.

З полуницею

 

У будь-якому випадку, якщо сир на смак гірчить, його вживати у їжу в жодному випадку не можна, тут уже утворилися токсини, які не знищуються тепловою обробкою.

Ознаки важкого отруєння — холодна шкіра, озноб, виступає піт, можуть бути судоми, болі у животі, сильна тошнота, підвищується пульс і у людини лихоманка (підвищена температура). Не жартуйте з їжею — вона повинна бути якісною. Більш слабке отруєння характеризується слабкістю організма, проносом, блюванням. Але навіть при не дуже сильному отруєнні потрібно негайно вжити лікувальних заходів — випити антибактеріальні шлункові таблетки, наприклад, ніфуроксазид.

Якщо ми говоримо про прострочений сир, ми маємо на увазі просто сир, термін придатності якого закінчився декілька днів тому, але він повине до того зберігатися у холодильнику. Бо якщо сир постоїть у теплі, він псується дуже швидко і стає непридатним до вживання вже через добу незалежно від дати виготовлення, навіть якщо він свіжий. Буває так, що сир не зіпсований, не прострочений, а просто кислий. Такий смак утворюється через те, що молоко сильно прокисає, особливо це часто відбувається, якщо молоко скисає на жарі. Готуючи десерт з такого інгредінта, не давайте надто багато цукру, краще полити варенням чи медом при подачі на стіл.

Трохи підкисший сир можна використати для запіканок, сирників. У сирі при тривалому зберіганні, навіть у холодильнику, відбуваються різні процеси, тому, якщо сир не зіпсувався, але вже прострочений, його можна піддати подвійній тепловій обробці — спершу на сковорідці, а потім — у духовці. Також сирники можна готувати на пару, але ця технологія придатна тільки для свіжих кисломолочних продуктів. В жодному випадку не готуйте із зіпсованого сиру, якщо з’явилася пліснява і гіркота, сміливо викидайте такий продукт.

Рецепт

За наступним рецептом цілком можна приготувати і із свіжих продуктів, сирники виходять смачні і корисні.

Інгредієнти:

Дві пачки сиру, у перерахунку на вагу — 400 — 500 грамів, три курячих яйця, п’ять столових ложок цукру, 200 грамів муки, 100 грамів ізюму, щіпку солі, соняшникова олія.

Також можна використовувати ванілін або ванільний цукор, можна додати трохи манки, тоді такий десерт буде нагадувати суфле. Сирники також можна робити з додатком кураги, а також свіжих яблок, груш. Відносно кількості муки — дивіться на консистенцію сиру, із добре відтисненого сиру можна зробити сирники з меншою кількістю муки, якщо сир дуже м’який, муки потрібно дати більше, інакше при випіканні продукт буде розвалюватися. Щоб консистенція кисломолочного продукту була кращою для формування тіста, потрібно сир протерти через сито, тоді сироватка відділяється і робити блюдо стає зручніше.

Приготування:

  • перем’яти у мисці сир;
  • додати цукор, перемішати;
  • на півгодини у воді намочіть ізюм;
  • додайте ізюм, муку, сіль, яйця, перемішайте до однорідної маси, всипаючи муку невеликими порціями;
  • тісто набирайте ложкою і скатуйте у кульку, з якого, після макання у тісто, зробіть паляничку;
  • обжарте до рум’янця з двох сторін у соняшниковій олії, сковороду можна накрти кришкою, жарити потрібно на невеликому вогні, але на добре розігрітій олії;
  • подавати зі сметаною, варенням, можна з рідким медом, іноді сирники подаються зі згущенкою, густим киселем.

Перша допомога при отруєнні

Не зайвим буде написати декілька слів про першу допомогу при отруєнні.

Якщо відчуваєте нудоту та є діарея, потрібно негайто випити таблетку ніфураксазиду, і пропити курс 3 — 5 днів, у залежності від важкості отруєння. Дорослим слід вживати таблетку у 200 міліграмів чотири рази на добу, якщо симптоми послабляться, можна вживати ліки тричі на добу. Раз на день потрібно вибрати час, який посередині між прийомами ніфураксазиду, і випити один флакон біфідобактерину — він також має лікувальну дію, а також буде запобігати дисбактеріозу.

Якщо просто прийомом ніфураксазиду не можна нічим зарадити, потрібно звернутися до лікаря і пройти стаціонарне лікування в інфекційній клініці. Сильні отруєння можуть загрожувати життю, тому, якщо не вдається у перший день справатися з лікуванням самостійно, потрібна професійна медична допомога.

Не слід легковажити отруєннями — вони можуть стати причиною запальних процесів в організмі, навіть викликати пієлонефрит, оскільки шкідливі бактерії, які викликають шлункові розлади, можуть розповсюджуватися по організму і вражати інші органи. Звичайно, у лікарні застосовують антибіотики. Але їх самостійно не слід приймати, оскільки антибіотики на фоні шлункових розладів можуть викликати важкі ускладнення.

Купуйте якісні продукти, уважно ставтеся до вибору продуктів харчування при покупці.

Ссылка на основную публикацию