Рецепт млинців з використанням катика

Млинці – це традиційна страва української і російської національної кухні. Подаються млинці на стіл, разом із різноманітними стравами й десертами. Іноді в млинці загортають начинку, їх можна поливати різними солодкими і соленими поливками, макати в соус. Якщо при приготуванні в тісто додати катик (кисломолочний продукт, який розповсюджений у тюркських народів та в Болгарії), то млинці стануть ще більш смачними. Млинці на катці — рецепт, дозволить господині приготувати рум’яні, апетитні й смачні палянички.

На кисломолочному продукті

Зміст

Інгредієнти

Нам потрібні наступні продукти:

  • яйця курячі – 1 штука;
  • борошно хлібне – 400 грамів;
  • катик — 300 мілілітрів.
  • сіль — 1 чайна ложечка;
  • цукор — 1,5 столових ложечки;
  • соняшникова олія — 4 столові ложечки;
  • вода гаряча — 300 мілілітрів;
  • сода харчова — 1 чайна ложечка;
  • вершкове масло — 300 грамів.

Рецепт із розрахунку на 10 порцій.

Тісто

Приготування

Як приготувати млинці на катиці:

  1. Спочатку катик трохи підігрівається, після чого в нього акуратно вводиться яйце, отримана суміш збивається.
  2. Потім у чашку зі збитою сумішшю додається зазначена в рецепті кількість цукру й солі, усе перемішується.
  3. Далі всипається борошно, отримана суміш перемішується таким чином, щоб у ній не залишилося грудочок.
  4. Тепер у тісто додається соняшникова алія, бажано рафінована, всипається чайна ложечка соди (без гірки), попередньо погашена оцтовою або лимонною кислотою. Далі за допомогою кулінарного вінчика або міксера тісто збивається до однорідної консистенції. Зверніть увагу, як буквально на очах тісто збільшується й ставає легким, повітряним. Щодо консистенції тіста, то воно повинне бути таким самим, як на звичайні млинці. У тому випадку, якщо тісто вийде густим, у нього можна додати невелику кількість гарячої води.
  5. Після цього млинці випікаються на розпеченій сковорідці. Випікати краще на спеціальній сковорідці з товстим дном і антипригарним покриттям. Випікаються млинці із двох сторін — приблизно 1 хвилина на одній стороні, потім 30 секунд на другій. Час випікання залежить від того, наскільки сковорідка розігріта, він може бути удвічі меншим і удвічі більшим.
  6. Як тільки буде спечений перший млинець, його потрібно покласти на плоску тарілочку, зверху викладаються невеликі скибочки вершкового масла, потім масло за допомогою кулінарного пензлика розмазується по всій поверхні млинця (вершкове масло можна попередньо розтопити у мікрохвильовці). Далі, виріб можна згорнути трубочку, а можна в нього загорнути начинку, згорнувши рулетикомо або склавши конвертиком.

Готова страва подається як десерт разом зі сметаною, варенням або джемом. Кулінари рекомендують пекти стільки млинчиків, скільки можна відразу з’їсти, тому що цю страву найкраще їсти свіжою.

Ссылка на основную публикацию