Рецепт марокканських млинців

Марокканські млинці бегрір, як уся північно-африканська кухня, трохи незвичайні: жарять їх тільки з однієї сторони. Простий рецепт дозволить порадувати домашніх оригінальною випічкою з колоритної країни.

З медом

Зміст

Необхідні продукти

Для приготування млинчиків по-марокканськи потрібні наступні інгредієнти:

  • 1 склянка пшеничного борошна;
  • стільки ж манної крупи;
  • 1 склянка холодної питної води;
  • 1 яйце;
  • 2 столових ложки цукру;
  • третина чайної ложки солі;
  • 2 чайні ложки сухих швидкорозчинних дріжджів;
  • 50 грамів квіткового меду;
  • 50 грамів вершкового масла;
  • 50 грамів оливкової олії;
  • 1 – 2 столових ложки розпушувача для тіста.

Характерні риси марокканських млинчиків – комбінація борошна, манної крупи, дріжджів і розпушувача.

Продукти

Приготування тіста

У миску додати яйце, воду, сіль, цукор, дріжджі. Усе перемішати. Покласти однакову кількість пшеничного борошна й манки. Виходить рідке млинцеве тісто. В останню чергу кладемо оливкову олію та розпушувач.

Марокканські млинці зручно випікати, коли немає молока. Оливкову олію можна замінити будь-якою рослинною, наприклад звичною нам соняшниковою. Готове тісто готове до випічки. Йому не потрібен час для расстойки (час для бродіння тіста). Комбінація дріжджів і розпушувача рятує тісто від характерного присмаку. Воно стає перебродившим, однак, із приємним ароматом. Тісто виходить пишним, з гарним рум’яним кольором.

Тісто

Випікання

Спочатку на сковороду наливається невелика кількість рослинної олії. Випікаються марокканські млинчики невеликими по розміру: приблизно 15 сантиметрів у діаметрі. У міру готовності на поверхні утворюється безліч пухирців, що надають певну легкість виробу.

Перевертати млинці не треба. Піддівши лопаткою, переміщуємо підсмажені коржі на плоске блюдо. Відразу після випікання не слід складати марокканські млинчики один на одного, бо вони можуть злипнутися. Готовність визначається зміною кольору, цей колір буде проявлятися після зникнення пухирців, які спершу виникають, однак перед тим, як блюдо має стати готовим, тріскаються за лічені секунди.

Сковороду потрібно протерти паперовою серветкою. Розтопити в ній мед, вершкове масло з додаванням столової ложки води. Коли ця суміш від нагрівання почне пінитися, вона готова. Млинчик потрібно вмочити непропеченою стороною в цей медовий соус і викласти на плоску тарілку. Коржі стають блискучими, глазурованими.

Марокканські млинчики бегрір вимагають певної праці, терпіння. Необхідно кожен млинець вмочити в теплий соус із меду, вершкового масла. Тісто пропікається добре, навіть не маючи характерної двосторонньої скоринки. Дуже зручним для готування марокканських коржів буде електрогриль з антипригарнм покриттям. Якщо покриття сковороди антипригарне, тоді олії для змащення поверхні не потрібно.

Поради

Кілька порад для правильного приготування цього борошняного виробу марокканської кухні:

  1. Тісто невеликими порціями виливати на холодну сковороду.
  2. Жарити на помірному вогні тільки з однієї сторони.
  3. Не розподіляти тісто по сковороді, як це роблять зі звичайними млинцями.
  4. Для активного утворення пухирців потрібно негусте тісто.
  5. Процес випікання повинен бути швидким, без відволікання на сторонні справи. Тісто, що перестояло, не стає пористим, як це стається в ідеальному випадку, оскільки газ від бродіння виходить.
  6. Просочувати медово-масляною сумішшю потрібно кожен млинець. Змащення всього блюда одночасно в марокканському рецепті неприпустима.

Спробуємо ще приготувати манні коржі, які є теж своєрідними млинцями.

Манні коржі

Із зазначених продуктів для млинчиків можна приготувати ще одне борошняне блюдо, розповсюджене в Марокко. Коржі – не просто хліб. Це свого роду їстівна ложка, яку подають до блюд, де багато соусу, цей соус і вимакують коржами, споживаючи одночасно і їх самих.

Рецепт простий — 2 столові ложки дріжджів, стільки ж цукру, чайну ложку солі залити склянкою води. Розмішати вінчиком до повного розчинення інгредієнтів. Додати по 200 грамів борошна й манної крупи. Характерна особливість блюд, приготовлених у Марокко, – комбінація двох видів продуктів із зерен пшениці (і мука і манна крупа виготовляються з одного пшеничного зернятка, манка — це невеликий зародок майбутнього стебельця). Налити трохи оливкової олії і перемішати.

Отримана суміш повинна нагадувати тісто для булочок. Слід і далі додавати невеликими порціями борошно, манну крупу, поки маса не буде відставати від стінок посуду. Вимісити тісто руками, накрити серветкою, залишити на годину в теплому місці.

Потім розділити на дві однакові частини, сформувати коржі невеликої товщини. Викласти на лист, посипаний манкою. Дати настоятися 10 хвилин.

Духовку нагріти до 200 градусів. Наколоти корж вилкою, посипати манною крупою. Випікати до появи рум’янця 30 хвилин. Марокканські коржі зовнішнім виглядом нагадують лаваш. Використовуються у Марокко замість хліба. Печуть їх чоловіки, часто на очах у замовників. Процес цей швидкий, не вимагає особливих продуктів і навиків.

Ссылка на основную публикацию