Рецепт червоних млинців

Кожний, хто вперше в житті бачить млинці червоного кольору, мимоволі починає посміхатися – настільки незвичайно, радісно й оригінально вони виглядають. Секрет простий – він з бурякового сокуу буряковому соку. Додавати буряковий сік можна в млинцеве тісто, приготоване по будь-якому рецепту: у пісне, дріжджове, заварне або на опарі. Його можна робити солодким і солоним. Колір залежить від кількості бурякового соку й рецепта тіста.

З буряковим соком

Зміст

Інгредієнти

По цьому рецепту млинці вийдуть насиченого червоного кольору, зі щільною структурою, а змащенівершковим маслом – будуть апетитно блистіти.

Знадобляться наступні продукти:

  • буряк середнього розміру вагою близько 200 грамів;
  • 200-300 мілілітрів молока;
  • 2 курячих яйця;
  • 1 склянка пшеничного борошна (при необхідності борошно можна буде додатково додати до одержання потрібної консистенції тіста, тому що від різних виробників і в різних сортах борошно вона має різний вміст клейковини);
  • 1 столова ложка з гіркою картопляного крохмалю (або 2 столових ложки кукурудзяного);
  • 1 столова ложка цукру;
  • 0,5 чайної ложки солі;
  • 30 мілілітрів рослинної олії;
  • вершкове масло для змащування готових млинців.

Буряки

Приготування

Спочатку слід вичавити 100 мілілітрів бурякового соку – якщо немає соковижималки, потрібно натерти буряк на дрібній тертці й віджати сік через марлю.

Потім вбити в миску, у якій буде замішуватися тісто, яйця, влити в них буряковий сік і збити вилкою або вінчиком до появи легкої піни.

Тепер в 250-грамову склянку потрібно всипати крохмаль і досипати борошно, поки воно не дійде до країв (частину стакана буде займати крохмаль, решта — борошно). Просіяти борошно із крохмалем у миску з яйцями через дрібне сито, щоб не утворювалися грудочки. Усе змішати вінчиком до однорідної маси.

200 мілілітрів молока кімнатної температури поступово влити туди ж, постійно перемішуючи. Додати зазначена кількість рослинної олії, перемішати й подивитися, яка вийшла консистенція – тісто повинно бути як рідка сметана. Якщо воно більш густе (наприклад, як густа сметана), додати ще молока (усі 300 мілілітрів можуть і не знадобитися).

Тісто

Готове тісто виходить рожевим, а при випіканні буде ставати яскраво-червоним.

Жарити млинці потрібно із двох сторін на рослинній олії. Важливо не пересмажити їх, інакше вони вийдуть у дрібних коричневих цятках, а наше завдання – добитися ефекту рівного червоного кольору. При випіканні млинця з першої сторони вогонь повинен бути трохи меншим за середній, а перевернувши млинець на іншу сторону, вогонь потрібно треба зменшувати майже до мінімального.

Червоні млинчики випікаються точно так само, як звичайні, по 1-2 хвилини з кожної сторони, випікати їх треба на розпеченій сковороді, змащеній маслом. Щоб тісто рівномірно й тонко розтеклося по дну, налити його треба в центр сковорідки, а потім, нахиливши в одну сторону, зробити сковородою круговий рух, щоб розподілити млинцеву суміш по всій площі дна.

Поради

Особливості випікання червоних млинців:

  • по-перше, важливо встановити такий вогонь, щоб млинці жарилися рівномірно, інакше вони будуть у коричневих мереживних візерунках і цятках, вогонь потрібно зробити слабеньким;
  • по-друге, крохмаль потрібно додавати обов’язково, тому що він забезпечує шовковистість структури тіста, що дозволяє йому рівномірно розтікатися і рівномірно пропікатися.

З начинкою

Якщо буряковий сік додаюти у дріжджові млинці, то вони, у силу структури випеченого тесту, вийдуть темно-рожевого кольору з естетичним візерунком з тоненьких ясно-коричневих прожилок. Можна додавати інший сік, тоді млинці будуть іншого кольору — зі шпинатом вийдуть зелені млинці, із чорницею — блакитні.

Ссылка на основную публикацию