Якщо хочеться млинців, але немає бажання пекти тоненькі млинці, можна зробити дріжджові — вони товстіше, більш ситні й готуються набагато швидше. А смак той самий, традиційний, млинцевий. У такі млинці чи навряд щось загорнеш, але їх можна полити солодкою поливкою або змастити вершковим маслом, паштетом, вийде смачний бутерброд.
На кефірі
Для кефірних дріжджових млинців потрібно підготувати наступні продукти:
- 3 столових ложки рафінованого цукру
- 20 грамів звичайних дріжджів
- півтори склянки пшеничного борошна вищого сорту
- 2 яйця середнього розміру
- 1 стакан кефіру середньої жирності
- половина склянки кип’яченої охолодженої води
- 50 грамів (дві столових ложки) вершкового масла
- 2 столових ложки соняшникової або іншої рослинної олії
- щіпка солі
Тісто готується десять хвилин, біля сорока хвилин потрібно чекати, поки підійде тісто й двадцять хвилин потрібно витратити на випікання. Рецепт розрахований на вісім порцій.
Готуємо:
- У теплій воді в мисці потрібно розвести дріжджі й додати половину склянки борошна й одну столову ложку цукру. Потрібно поставити в тепле місце на двадцять хвилин, це так звана опара.
- В опару потрібно додати кефір, два яйця, дві столових ложки цукру, всю рослинну олію, посоліть, перемішайте вінчиком.
- Помішуючи, невеликими порціями додавайте борошно, тісто повинне бути середньої сметанної консистенції.
- Тісто потрібно залишити на півгодини, щоб доходило.
Розподіліть тісто на сковороді й жарте із двох сторін. Вершкове масло використовуйте для того, щоб змастити готові млинці.
На молоці
Нам знадобиться:
- 300 грамів пшеничного борошна вищого або першого гатунку
- повну склянку молока (близько трьохсот грамів)
- неповний склянку води (близько двохсот грамів)
- 2 столових ложки цукру з гіркою
- 3 середніх курячих яйця
- один пакет сухих дріжджів
- 1 неповна чайна ложка солі
- половина склянки соняшникової або оливкової олії
Приготування:
- Перемішуємо міксером яйця, сіль, цукор.
- Додайте інші інгредієнти, залиште на одну годину, бажане в тепле місце, наприклад біля батареї.
- Тісто повинне піднятися у два рази, причому при натисканні воно повинне відновлювати форму.
Випікайте на сковороді, акуратно розподіливши тісто круговими рухами. Якщо тісто розподіляти лопаткою, ці товсті млинчики на дріжджах можуть втратити пишність.
На кисляку
Продукти:
- 1000 мілілітрів кисляку (молоко, яке скисле до стану кефіру), підійде також не до кінця скисле молоко
- одна упаковка звичайних дріжджів
- 2 столових ложки цукру
- 2 яйця
- 3 склянки пшеничного борошна
- 3 столових ложки рослинної олії
- третина чайної ложки солі.
Готуємо:
- Розминаємо в глибокій посудині дріжджі із цукром. Додаємо половину теплого кисляку й три столових ложки борошна, перемішуємо.
- Залишаємо на годину в теплому місці до утворення великих пузирів на поверхні.
- Додаємо інший кисляк, який не повинна бути холодним, якщо він з холодильника, потримаєте його трохи в кімнаті.
- Перемішайте вінчиком.
- Збийте яйця, додайте рослинну олію, цю яєчну суміш додайте до дріжджової суміші (опари), перемішайте.
- Додайте інше борошно, помішуючи, залиште на дві години в теплому місці.
Жарте на сковороді — млинці повинні вийти пишними й рум’яними.
Особливі
Інгредієнти:
- три склянки підігрітої води
- півтора пакетика сухих дріжджів
- сім склянок борошна
- три яйця
- півтори чайних ложки солі
- шість столових ложки цукру
- п’ять столових ложок соняшникової олії
- сім склянок молока.
Готуємо опару — беремо три склянки води, нагрітої до температури 30 градусів, розводимо дріжджі, додаємо три склянки борошна й замішуємо тісто. Залишаємо в теплі на дві години.
В опару додаємо три яйця, також солимо, всипаємо цукор, інше борошно й соняшникову олію. Місимо рукою або міксером зі спеціальними спіральними насадками, залишаємо ще на половину години.
Кип’ячене й охолоджене молоко додаємо в тісто, перемішуючи. Додаючи молоко, потрібно дивитися, щоб тісто не вийшло занадто рідким. Випікаємо млинці на сковорідці, злегка змащеній олією.
Рекорди
Цікаві факти про млинці:
- Найбільший млинець спекли в 1994 році у Великобританії, він був п’ятнадцять метрів у діаметрі, мав три тонни, а у висоту вийшов тонким — усього два з половиною сантиметри. Товсті млинці на звичайній сковорідці можуть вийти такої товщини, як і цей рекордний млинець. Калорійність вийшла два мільйони кілокалорій — звичайній людині й дві тисячі на день цілком вистачить.
- Російський рекорд — в 2010 році спекли млинець довжиною один кілометр і вагою триста кілограмів, площа склала сто п’ятдесят квадратних метрів. Із цього млинця було зроблено більш як п’ять тисяч порцій, які з’їли присутні на цьому кулінарному рекорді.
- Житель Санкт-Петербурга Андрій Смирнов за одну година з’їв понад сімдесять млинців загальною вагою більше двох кілограмів.
- Млинці на дріжджах з’явилися близько 1000 року, таким чином, йому вже здійснилося тисячу років, хоча в сучасному розумінні дріжді були винайдені в ХІХ столітті.
- Незважаючи на те, що млинці вважаються національним російським продуктом, найстаріше свято, присвячене млинцю, проводиться у Великобританії — млинцеві перегони.
Корисні ради
Корисні ради по приготуванню млинців:
- Вибір сковороди. Найкраща сковорода — чавунна з товстим днищем, її розігрів відбувається рівномірно й вона добре зберігає тепло. Таку сковороду змащують тонким шаром жиру, наприклад, рослинної олії. При використанні жиру млинці не підгоряють і не прилипають до днища. Бажано, щоб бортики були низькими, так легше блюдо перевертати. Але, звичайно, можна використовувати й алюмінієву або тефлонову. Зараз популярні спеціальні млинцеві сковороди, є також електромлинниці (електричний кухонний прилад для випікання млинців).
- Приготування тіста. Борошно потрібно обов’язково просівати, це наситить його повітрям і млинці стануть повітряними, що позитивно відіб’ється на смаку. Борошно потрібно вводити поступово, щоб не було грудок. Молоко і яйця не повинні бути холодними, їх потрібно залишити на якийсь час у кімнаті. Жовтки й білки краще перемішувати окремо, причому білки збиваються міксером, як для бізе й додаються в тісто перед випіканням. Навіть солодкі млинці потрібно трохи посолити, інакше смак не буде традиційним. Тісто повинно бути консистенції сметани середньої густоти — литися, але не занадто розтікатися по сковороді, даючи сформувати коло потрібного діаметра.
- Олію (чи вершкове масло) на сковороду краще наносити зрізом половинки цибулі або картоплини, які наколюються на вилку, також можна застосувати й силіконовий пензлик.
- Тісто потрібно наливати ополоником або великою дерев’яною ложкою, бажано, щоб об’єм збігався з порцією. Рівномірно розподіляти тісто можна як із центру, так і із краю сковороди, круговими рухами розподіляючи млинцеву суміш.